Jeta-pr
Clock  
  Fillimi
  Hitet e Javes
  Hitet e Muajit
  Albumet 2008
  Albumet 2007
  Albumet 2006
  Albumet 2005
  Poezi Per Fen Islame
  Dashuria ne Internet
  Alfabeti i Dashuris
  Ligjet e Dashuris
  Poezi Ne Foto
  Poezi Dashurie
  Photo
  Programet e Zgjedhur nga Directori
Dashuria ne Internet

A eshte Dashuria ne net dashuri e vertet


si njoftohen njerzit


Te njoftohesh permes netit kjo nuk esht aspak e veshtir mjafton te kyqeni ne forume grupe te ndryshme te diskusioneve kuioneve dhe per nje koh te shkurter do te keni me dhjetra letra elektronike.Aq me teper nese keni faqe personale vet do tju paraqiten me mijra njer nga mbar bota dhe keshtu gjithqka fillon me nje bised te thjesht rreth nje teme me nje person ende te panjohur per ju dhe natyrisht nese ajo bised behet interesante me te perseritet komunikimi vazhdimisht e numri i partnerve biseda te ketilla esht i pa fund.

Shum njerez mendojn se dashuria permes netit esht kurth dhe per nje gje te tille nuk duhet diskutuar.Pa marr parasysh s ekush ndodhet ne anen tjeter te rrjetit pa marr parasysh permbajtjen e letreve porosive vertet krejt qka dim per personin tjeter jan shkrimet e tij elektronike?Shum kush mendon se dashurohesh permes netit pa e njohur fizikisht nje person esht njejt sikur te dashurohesh pa sy e vesh ngase gjithqka paraqet
rezultatin e imagjinates dhe frazave te thurua me mjeshtri.Por a esht vertet pikerisht keshtu?

Nje nga karakteristikat themelore permes netit anonimiteti koj mundeson lirin e te shprehurit te qendrimeve ideve dhe kjo paraqet njohjen e njerzve njohja me shpesh rrjedh nga brenda--jasht duke zbuluar personalitetin,karakterin,ndjeshmerin dhe shkurt e trup gjithqka qe personin ne anen tjeter te rrjetit e ben te veqant.
Kryesore ne komunikimet mes pc-s jan fjalet.E Fjalet i jan dhen njeriut qe me mir ti fsheh mendimet e veta thot nje proverb.per derisa disa lloje te komunikimit u ofron mundesin e liris se mendimit, guximit etj.


Cilat Jan Perparsit e Njohjes Permes Netit?


1.Gjasat per te Takuar Personat e Shpirtit Jan te Zgjeruara dhe Perfshijn Krejt Boten
2.Njoftimet Behen ne Baza te Perbashketa e Kjo Shpesh shpein ne Mirkuptimin dhe ju Zhvillohet Ndjenja se ju Takon Dikush Ose i Takoni Dikujt.
3.Nese e Egziston Palakmushmeria apo pa Siguri,sikurse ne Takimet e Drejtperdrejta.Njerzit anojn ti Zbulojn Mendimet dhe Qendrimet e Veta Ne Kete Menyr.
4.Ndjenja e Vetmis Gati nuk Egziston ngase Gjithnje Del Dikush qe eshte ne Disponim te Komunikoj me ju


 

 
   
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free